Vianoce s PSP alebo V čom tkvie čaro našich Vianoc ...

Autor: Blanka Kleštincová | 27.12.2013 o 23:00 | (upravené 27.12.2013 o 23:09) Karma článku: 7,67 | Prečítané:  493x

Ešte stále vo mne doznieva sviatočná nálada a radosť z toho, že tieto sviatky vôbec sú. Aj napriek tomu, že v televíznych novinách by ste takmer márne hľadali jednu pozitívnu informáciu. Veď načo. Tragédie a iné katastrofy sa predsa len lepšie predávajú. Asi ...   Aj napriek tomu, že z mnohých strán sa na nás rútia články typu: „Ako vymeniť nechcený darček?“ ... „Chcete rýchlo schudnúť vianočné kilá?“ ... „Začínajú povianočné výpredaje.“ a pod ... A to ma vlastne priviedlo k tomuto malému zamysleniu sa.

O čom vlastne tie vianočné sviatky sú?

Pre mňa samotnú majú neuveriteľné čaro. Nie kvôli darčekom. Nie kvôli predvianočnému zhonu či vyupratovanému bytu.

Milujem vôňu vianočného pečiva. Milujem pocit, že mám doma všetkých, ktorí sú v mojom živote dôležití a vôbec mi nerobí vrásky to, že je potrebné variť viac ako zvyčajne, pretože stále je ktosi hladný, že v každom voľnom kúte bytu sa suší prádlo, že treba nakupovať intenzívnejšie ako inokedy.

Dôvodov na túto moju spokojnosť je asi viac. V prvom rade je to to, že na všetky tieto prípravy nie som sama. Mám vedľa seba chlapa, ktorý sa od vianočných príprav nedištancuje, práve naopak. Od nákupov, cez upratovanie bytu, žehlenie, ... urobí jednoducho všetko, aby pre mňa príprava sviatkov nebola len drina.

Ďalší dôvod je asi ten, že si u nás doma nerobíme ťažkú hlavu z nakupovania darčekov. Je to zrejme netradičným zložením členov našej domácnosti. Podľa slov najstaršieho syna, ktorý sa teší na sviatky kvôli živému vianočnému stromčeku (ten musí byť), kope jedla, ktoré si stačí len nabrať a atmosfére, kedy sú všetci doma a majú voľno, som sa nad prípravou tohtoročných sviatkov trošičku zamyslela a uznala, že predsa len to moje dieťa múdro hovorí. Ďalším jeho múdrym konštatovaním je, že sviatky bez PSP (ponožky-slipy-pyžamo) ani nie sú sviatkami. Lebo vysokoškolákovi sa tieto veci vždy zídu a nikdy ich nie je dosť.

Prostrednú dcérku (klasický teenager) najviac potešia peniaze, pretože trafiť sa do vkusu dnešnej mladej generácie je už aj pre mňa, hoci sa staro ešte vôbec necítim, hotové umenie. Že to nie je výchovné? Že to nie je kreatívne? No a čo?! Milujem svoje deti, tak sa snažím načúvať ich túžbam a robiť radosť adresne. A to nielen cez sviatky.

Náš najmladší prírastok do rodiny ešte sviatky veľmi nevníma, ale stromček je aj pre neho nesmierne zaujímavý, keďže sme momentálne v období, kedy začína sám robiť prvé kroky a zaujíma ho všetko, čo svetielkuje, ligoce sa a hlavne, čo nemôže J. Pre neho je najväčším šťastím to, že nás všetkých má okolo seba a máme čas venovať sa mu.

No a čo ja s manželom? My si užívame Vianoce samotné. Poteší nás aj maličkosť, pretože vieme, že to najdôležitejšie už máme. A za to sme vďační. Vieme, že pyžamo, uterák, kniha či mydlo sú pre nás tie najkrajšie darčeky, pretože nám ich dali naše deti. A je nám úplne jedno, že práve tieto sa nachádzajú v rebríčku top 10 najhorších vianočných darčekov. My totiž máme svoj vlastný rebríček.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?